facebook

Honda forum

Forum ljubiteljev vozil znamke Honda

Honda civic 10 gen 2017

Splošne informacije, mnenja, izkušnje in podobno na temo Honda.

Moderator: Blue Angels

Re: Honda civic 10 gen 2017

OdgovorNapisal/-a Rudonya » 22 jun 2022 12:48

Aha.
Ja počakaj da garancije mine potem pa zadevo lahko predelaš pač v zmožnostih ki to dopuščajo.
A bošmultimedijo tudi zamenjal?
Uporabniški avatar
Rudonya
Uporabnik

OdgovorNapisal/-a darkok » 22 jun 2022 17:23

valiant je napisal/-a:
Rudonya je napisal/-a:Priporočal bi ti da imaš Start&stop funkcijo izklopljeno v kolikor želiš ohraniti akumulator oziroma ga imeti dalj časa.
A za stalno se je pa ne da izklopiti?

Ja, saj izklapljam, ker mi gre na živce. Za stalno, pa se baje ne da izklopit, vsaj uradno ne...mislim, da je to zakonsko pogojeno. Bi ga pa takoj permanentno izklopil...

Na AliExpress ali DealExrreme (pozabil kje sem nabavil) se dobi vezje, ki ga vklopis med stikalo in konektor in z njim lahko permanentno izklopis start&stop. Kaj vec ne vem povedati, ni bilo za moj model avta (sport plus), za sport pa menda lepo dela.
Uporabniški avatar
darkok
Uporabnik

OdgovorNapisal/-a Rudonya » 23 jun 2022 01:18

Aha.
Imaš mogoče link do omenjenega izdelka?
Uporabniški avatar
Rudonya
Uporabnik

OdgovorNapisal/-a alexvip » 23 jun 2022 11:53

https://www.aliexpress.com/item/4000183 ... 1802YpF3CC

To sem pred enem letu nabavil jaz. Do danes deluje še vedno brezhibno ko avto prižgeš se StartStop ugasne, če pa ga želiš uklopiti nazaj pa samo stisneš gumb.(nekako obrne zadevo če pomisliš po kmečko).

Če te zadeva zanima pa ti jo jaz prodam ker bi sedaj kupil novo vezje, ki ima tudi funkcijo da ob prižigu avta vklopi tudi Brake hold kar potem omogoči, da ko avto ugasneš in se odpasaš avtomatsko vklopi ročno zavoro :zakon:
[i][color=#800000]The cars we drive say a lot about us[/color][/i]
[b] [color=#4040FF]Drop a gear & disappear[/color][/b]
Uporabniški avatar
alexvip
Uporabnik

OdgovorNapisal/-a valiant » 24 jun 2022 08:40

Rudonya je napisal/-a:Aha.
S tem samo štarter, akumulator, alternator, bencinska črpalka/bosch pumpa samo bolj trpijo, pa še več se kasira ker se vozi na servise.
Jaz sem imel v mojem CR-V akumulator 8 let, alternator pa sem predkratkim menjal po 15letih. Danes to ne bi zdržalo niti 2 leti.
A nisi nič priklopil na polnilec?

Sem pomeril...multimer kaže 12,5V. Po definiciji naj bi bil aku na 12,8V. Če ga dam polnit, pride na 12,8V, vendar čim dam kontakt napetost pade nazaj. Pri zgonu motorja se ne čuti, zgleda, da je to že dovolj, da S&S ne dela (kar mi je OK). Mal imam na sumu, da ne shrani zadnjega zaslona, ker sem posodobil HondaHack.
Honda Civic 1.5 VTEC Turbo Sport 2019 (White Orchid Pearl)
Honda Accord 2.0 VTEC Sport 2008 (White)
Honda Prelude 2.0 VTEC 1994 (White)
Uporabniški avatar
valiant
Uporabnik

Kraj: Maribor

Prejšnja

Vrni se na Splošno

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost