facebook

Honda forum

Forum ljubiteljev vozil znamke Honda

Honda civic 10 gen 2017

Splošne informacije, mnenja, izkušnje in podobno na temo Honda.

Moderator: Blue Angels

Re: Honda civic 10 gen 2017

OdgovorNapisal/-a Rudonya » 22 jun 2022 12:48

Aha.
Ja počakaj da garancije mine potem pa zadevo lahko predelaš pač v zmožnostih ki to dopuščajo.
A bošmultimedijo tudi zamenjal?
Uporabniški avatar
Rudonya
Uporabnik

OdgovorNapisal/-a darkok » 22 jun 2022 17:23

valiant je napisal/-a:
Rudonya je napisal/-a:Priporočal bi ti da imaš Start&stop funkcijo izklopljeno v kolikor želiš ohraniti akumulator oziroma ga imeti dalj časa.
A za stalno se je pa ne da izklopiti?

Ja, saj izklapljam, ker mi gre na živce. Za stalno, pa se baje ne da izklopit, vsaj uradno ne...mislim, da je to zakonsko pogojeno. Bi ga pa takoj permanentno izklopil...

Na AliExpress ali DealExrreme (pozabil kje sem nabavil) se dobi vezje, ki ga vklopis med stikalo in konektor in z njim lahko permanentno izklopis start&stop. Kaj vec ne vem povedati, ni bilo za moj model avta (sport plus), za sport pa menda lepo dela.
Uporabniški avatar
darkok
Uporabnik

OdgovorNapisal/-a Rudonya » 23 jun 2022 01:18

Aha.
Imaš mogoče link do omenjenega izdelka?
Uporabniški avatar
Rudonya
Uporabnik

OdgovorNapisal/-a alexvip » 23 jun 2022 11:53

https://www.aliexpress.com/item/4000183 ... 1802YpF3CC

To sem pred enem letu nabavil jaz. Do danes deluje še vedno brezhibno ko avto prižgeš se StartStop ugasne, če pa ga želiš uklopiti nazaj pa samo stisneš gumb.(nekako obrne zadevo če pomisliš po kmečko).

Če te zadeva zanima pa ti jo jaz prodam ker bi sedaj kupil novo vezje, ki ima tudi funkcijo da ob prižigu avta vklopi tudi Brake hold kar potem omogoči, da ko avto ugasneš in se odpasaš avtomatsko vklopi ročno zavoro :zakon:
[i][color=#800000]The cars we drive say a lot about us[/color][/i]
[b] [color=#4040FF]Drop a gear & disappear[/color][/b]
Uporabniški avatar
alexvip
Uporabnik

OdgovorNapisal/-a valiant » 24 jun 2022 08:40

Rudonya je napisal/-a:Aha.
S tem samo štarter, akumulator, alternator, bencinska črpalka/bosch pumpa samo bolj trpijo, pa še več se kasira ker se vozi na servise.
Jaz sem imel v mojem CR-V akumulator 8 let, alternator pa sem predkratkim menjal po 15letih. Danes to ne bi zdržalo niti 2 leti.
A nisi nič priklopil na polnilec?

Sem pomeril...multimer kaže 12,5V. Po definiciji naj bi bil aku na 12,8V. Če ga dam polnit, pride na 12,8V, vendar čim dam kontakt napetost pade nazaj. Pri zgonu motorja se ne čuti, zgleda, da je to že dovolj, da S&S ne dela (kar mi je OK). Mal imam na sumu, da ne shrani zadnjega zaslona, ker sem posodobil HondaHack.
Honda Civic 1.5 VTEC Turbo Sport 2019 (White Orchid Pearl)
Honda Accord 2.0 VTEC Sport 2008 (White)
Honda Prelude 2.0 VTEC 1994 (White)
Uporabniški avatar
valiant
Uporabnik

Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a kemarkone77 » 02 avg 2022 08:52

Kako je sedaj s tem 1.5 turbo motorjem? Se splača kupit danes Hondo s tem motorjem ali je preveč rizično? Kolk berem je kar nekaj problemov z temi motorji, zanimajo me dejanske izkušnje. Ne bi rad kupil avto iz garancije in me motor začne zafrkavat.
Uporabniški avatar
kemarkone77
Uporabnik

Kraj: Brežice

OdgovorNapisal/-a Akul » 02 avg 2022 09:29

kemarkone77 je napisal/-a:Kako je sedaj s tem 1.5 turbo motorjem? Se splača kupit danes Hondo s tem motorjem ali je preveč rizično? Kolk berem je kar nekaj problemov z temi motorji, zanimajo me dejanske izkušnje. Ne bi rad kupil avto iz garancije in me motor začne zafrkavat.

Za enkrat lahko rečem da je motor ok, imam že drugega CIVIC-a. Pri obeh je bila težava elektronika, katero so rešili.

Z prvim sem prevozil 47k kilometrov, s tem tudi že čez 40k pa sem z motorjem izredno zadovoljen.

Zadnji bencinski Hondin motor na Evropskih tleh. Jaz ga nebi zamudil.
Uporabniški avatar
Akul
Uporabnik

OdgovorNapisal/-a kemarkone77 » 02 avg 2022 09:55

Akul je napisal/-a:
kemarkone77 je napisal/-a:Kako je sedaj s tem 1.5 turbo motorjem? Se splača kupit danes Hondo s tem motorjem ali je preveč rizično? Kolk berem je kar nekaj problemov z temi motorji, zanimajo me dejanske izkušnje. Ne bi rad kupil avto iz garancije in me motor začne zafrkavat.

Za enkrat lahko rečem da je motor ok, imam že drugega CIVIC-a. Pri obeh je bila težava elektronika, katero so rešili.

Z prvim sem prevozil 47k kilometrov, s tem tudi že čez 40k pa sem z motorjem izredno zadovoljen.

Zadnji bencinski Hondin motor na Evropskih tleh. Jaz ga nebi zamudil.

Kakšne pa so bile težave z elektroniko? Kupujem namreč 4 leta starega civica in me zanima kake težave lahko pričakujem, glede na to da ni več v garanciji?
Uporabniški avatar
kemarkone77
Uporabnik

OdgovorNapisal/-a Akul » 02 avg 2022 10:19

Recimo pri prvem se mi je ugašal radio, avto je sam zaviral ( prepoznal je prepreko, četudi je ni bilo), cviljenje zavor, nedelovanje radarskega tenmpomata. Zadeve so odpravili.

Pri novem, FACELIFT, se mi je izklapljala navigacija, prav tako cviljenje zavor. Vse so rešili in zamenjali pod garancijo. Od takrat težav ne zaznavam.

Napake so se pri obeh pokazale pred 30k km. Tako da je zadeva rešena v garancijski dobi. Ker so pa cene trenutno blesave, pa daj kakšnega tisočaka več, pa kupi še takšnega ki je v garanciji, jih je kar nekaj na netu.
Uporabniški avatar
Akul
Uporabnik

OdgovorNapisal/-a kemarkone77 » 02 avg 2022 10:28

To si pa imel kar nekaj resnih težav. Sam sicer nisem na Hondi navajen tega.
Ja, cene so danes res blesave. Jaz sicer iščem granda, ki jih pa itak skoraj ni pri nas nič. Teh par Hond na netu, ki so v garanciji, so pa skoraj dražje kot so bile nove. Ne, hvala.
Uporabniški avatar
kemarkone77
Uporabnik

OdgovorNapisal/-a portos » 02 avg 2022 10:59

Kupljena nova 2018, 1.5t sport. Do sedaj čisto brez težav. Kolega 1,5t limuzina kupljena 2019, menjava klime pod garancijo, neka serijska napaka. Druge stvari tudi brez težav.
Honda Civic 1.8 i-VTEC Type S
Honda Civic 1.5T Sport
Uporabniški avatar
portos
Uporabnik

OdgovorNapisal/-a Akul » 02 avg 2022 11:03

kemarkone77 je napisal/-a:To si pa imel kar nekaj resnih težav. Sam sicer nisem na Hondi navajen tega.
Ja, cene so danes res blesave. Jaz sicer iščem granda, ki jih pa itak skoraj ni pri nas nič. Teh par Hond na netu, ki so v garanciji, so pa skoraj dražje kot so bile nove. Ne, hvala.

Ja težave so kar bile, ampak samo na elektroniki, ker verjetno kupujejo najcenejša jajca. Enako je sedaj z elektroniko pri vseh avtih, tako da tukaj je vedno riziko. Težav s Hondo tudi jaz nisem navajen, ampak z novimi avti so, ker imajo več stvari kot stari troteljziherji.

Ja ne da so skoraj dražji kot novi, ampak SO dražji, to pa zato, ker:
- so iz uvoza še vedno dražji ( razen če greš čisto sam po njega in znaš vse sam zrihtat)
- ker bo novi samo Hybrid in to drag ko pes, s tem se je bencinskemu motorju dvignila cena
- povpraševanje je veliko ( mene na cesti sprašujejo če bi prodal in za koliko). Trenutno ga ne dam
Uporabniški avatar
Akul
Uporabnik

OdgovorNapisal/-a valiant » 02 avg 2022 11:16

Imam letnik 2019, 1.5t, trenutno 60k km. V garanciji menjana mala plastika spredaj zaradi park. senzorjev, pa kondenzator klime. Vse deluje OK, super se pelje, zelo zadovoljen, ne prodam.
Honda Civic 1.5 VTEC Turbo Sport 2019 (White Orchid Pearl)
Honda Accord 2.0 VTEC Sport 2008 (White)
Honda Prelude 2.0 VTEC 1994 (White)
Uporabniški avatar
valiant
Uporabnik

Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a kpecnik2 » 02 avg 2022 20:55

Naš 1.5 sport, bo septembra praznoval 5. obletnico in dela super. Prevoženih ima 44500. Po nakupu je bil menjan akumulator in malo pozneje še navi; ploščice so škripale in bile zamenjane. Narejen je bil 5 x servis (na 9t) in letos menjan antifriz.
Skratka OK.

Dušan

P.S. razmišljam o novem ehev-u . :roll: cena
Uporabniški avatar
kpecnik2
Uporabnik

OdgovorNapisal/-a made-in-japan » 03 avg 2022 15:28

kpecnik2 je napisal/-a: in letos menjan antifriz.

Že? V knjigi od avtomobila piše, menjava hladilne tekočine, prvih 200k km ali 10 let, nato vsakih 100k km ali 5 let.
Imaš pa v knjigi tudi pretiravanja napisana, recimo piše, menjava zavorne tekočine vsake 3 leta, sem imel stare avtomobile 12, 14, 15 let pa ni bila zavorna tekočina nikoli na nobenem zamenjana, bremze so seveda delale.

Zdaj ko bo avto počasi iz garancije ugotavljam katero olje mu nalivati v mašino, nagledano imam Motul 8100 Eco-lite 0W-20, katero pa ni prav poceni, slabih 70eur za 5 litrov.
Uporabniški avatar
made-in-japan
Uporabnik

OdgovorNapisal/-a Akul » 03 avg 2022 15:43

kpecnik2 je napisal/-a:

Naš 1.5 sport, bo septembra praznoval 5. obletnico in dela super. Prevoženih ima 44500. Po nakupu je bil menjan akumulator in malo pozneje še navi; ploščice so škripale in bile zamenjane. Narejen je bil 5 x servis (na 9t) in letos menjan antifriz.
Skratka OK.

Dušan

P.S. razmišljam o novem ehev-u . :roll: cena

Kot sem napisal v temi pod CIVIC 11 generacije 2022, so cene v Nemčiji za osnovni model ELEGANCE 33K, najdražji je pa ADVANCE za 37k eur. Sedaj rabljeni pri nas niso več tako dragi, kajne?
Uporabniški avatar
Akul
Uporabnik

OdgovorNapisal/-a zsoru » 03 avg 2022 16:57

alexvip je napisal/-a:https://www.aliexpress.com/item/4000183947336.html?spm=a2g0o.order_list.0.0.10ef1802YpF3CC

To sem pred enem letu nabavil jaz. Do danes deluje še vedno brezhibno ko avto prižgeš se StartStop ugasne, če pa ga želiš uklopiti nazaj pa samo stisneš gumb.(nekako obrne zadevo če pomisliš po kmečko).

Če te zadeva zanima pa ti jo jaz prodam ker bi sedaj kupil novo vezje, ki ima tudi funkcijo da ob prižigu avta vklopi tudi Brake hold kar potem omogoči, da ko avto ugasneš in se odpasaš avtomatsko vklopi ročno zavoro :zakon:

Imaš slučajno lik nakupa za Brake Hold + Start-stop. To bi pa mene tudi zanimalo.
Civic 1,5 T, FC101, Exe 18'
CRV 1.6 4x4 RE6,Exe. 16' ex
Accord 2.2 CU3 Exe. Plus, 09' ex
CRV 2.0 avt. Eleg. LPG, 09' ex
CRV 2.2 iCTDI, 05' ex
Civic CTDi, 05' ex
Civic ED7, 91' ex
Uporabniški avatar
zsoru
Uporabnik

Prejšnja

Vrni se na Splošno