facebook

Honda forum

Forum ljubiteljev vozil znamke Honda

Honda Cvic XI. gen. 2022

Splošne informacije, mnenja, izkušnje in podobno na temo Honda.

Moderator: Blue Angels

Re: Honda Cvic XI. gen. 2022

OdgovorNapisal/-a sportman333 » 19 nov 2022 19:22

jaz ne delam veliko km (cca. 20k km na leto), tako da 8.let je OK, to je podobno kot Toyota (10.let), tako da s tega vidika so enaki....pri čemer mi je Toyotina ponudba (15k na začetku + lizinig 5.let + 15k na koncu) še bolj zgrešena, razen če res po 5.letih menjaš avto, kar pa se mi ne zdi racionalno in niti se mi ne da.....lizing z fix obr.mero lahko dobiš kjer koli v bankah, je samo stvar preračuna ali pokriješ teh 2k popusta, ki ti ga nudijo.....nimajo pa nekih hudih planov glede prodaje, če sem zasledil letos do konca leta cca.45 (torej je to cca.20 na mesec, torej se bo v celem letu vozilo max. 250 novih civicov :lol: )....hudo majhne številke (Honda prodajalni saloni, kakih bajnih prodajnih rezultatov ne morejo pričakovati, že zadnjič ko sem šel na testno vožnjo je bolj kot ne salon prazen - bil sem pri Žibertu v KR).
Accord Tourer 2.0 R20 Lifestyle '15
Accord SportPlus 2.2i CTDI '08 - EX
Prelude 2.0 '97 - EX
Uporabniški avatar
sportman333
Uporabnik

OdgovorNapisal/-a Akul » 19 nov 2022 21:04

sportman333 je napisal/-a:jaz ne delam veliko km (cca. 20k km na leto), tako da 8.let je OK, to je podobno kot Toyota (10.let), tako da s tega vidika so enaki....pri čemer mi je Toyotina ponudba (15k na začetku + lizinig 5.let + 15k na koncu) še bolj zgrešena, razen če res po 5.letih menjaš avto, kar pa se mi ne zdi racionalno in niti se mi ne da.....lizing z fix obr.mero lahko dobiš kjer koli v bankah, je samo stvar preračuna ali pokriješ teh 2k popusta, ki ti ga nudijo.....nimajo pa nekih hudih planov glede prodaje, če sem zasledil letos do konca leta cca.45 (torej je to cca.20 na mesec, torej se bo v celem letu vozilo max. 250 novih civicov :lol: )....hudo majhne številke (Honda prodajalni saloni, kakih bajnih prodajnih rezultatov ne morejo pričakovati, že zadnjič ko sem šel na testno vožnjo je bolj kot ne salon prazen - bil sem pri Žibertu v KR).

Če bi tako stali za kvaliteto, bi rekli garancija 8 let oz. 160.000km. Da bi za enako vrednost tudi dvignili kilometrino. Ampak ne, kilometrina ostaja, leta so pa prilagodili povprecnemu slovenskemu vozniku z 15k prevoženimi kilometri na leto.

Jaz izničim vsako garancijo ki je omejena na kilometre v 2 letih.

Meni se 20 avtov na mesec ne sliši tako slabo. Bolj je problem ker jih ni, ker naslednja runda pride januarja. Če bi bili na zalogi, bi jih pa ziher vec prodali. Vsaj tako mislim. Treba je tudi imeti podatek kok je že zaaranih.
Uporabniški avatar
Akul
Uporabnik

OdgovorNapisal/-a sportman333 » 20 nov 2022 10:26

@Akul; ti s tako kilometrino itak "uničiš" vsako garancijo v 3.letih ne glede na znamko, tako da.....potem je samo stvar kvalitete proizvajalca ali zdrži material 250k ali več kilometrov, kar je včasih stari iCTDI zdržal brez težave :D :ave: , sam se bom bolj resno lotil analize trga in potencialnih kandidatov čez dobro leto, ko bo avto na cesti že nekaj časa in bodo znani tudi že prvi feed-back-i...., vsekakor pa po prvi testni vožnji civic ostaja med prioritetnimi kandidati, ker kot sem rekel, kar spremljam in je nekako v budget-u, ki sem ga pripravljen dati za avto, enostavno ne vidim resne konkurence (o kvaliteti, zanesljivosti pa lahko ugibaš pri vsaki znamki, s tem da še vedno verjetno Honda ni nazadovala proti ostalim, zdaj ali je enaka kvaliteta kot pred 20.leti pa nima niti smisla razpredati)
Prelude 2.0 '97 - EX
Uporabniški avatar
sportman333
Uporabnik

OdgovorNapisal/-a Akul » 20 nov 2022 15:59

sportman333 je napisal/-a:@Akul; ti s tako kilometrino itak "uničiš" vsako garancijo v 3.letih ne glede na znamko, tako da.....potem je samo stvar kvalitete proizvajalca ali zdrži material 250k ali več kilometrov, kar je včasih stari iCTDI zdržal brez težave :D :ave: , sam se bom bolj resno lotil analize trga in potencialnih kandidatov čez dobro leto, ko bo avto na cesti že nekaj časa in bodo znani tudi že prvi feed-back-i...., vsekakor pa po prvi testni vožnji civic ostaja med prioritetnimi kandidati, ker kot sem rekel, kar spremljam in je nekako v budget-u, ki sem ga pripravljen dati za avto, enostavno ne vidim resne konkurence (o kvaliteti, zanesljivosti pa lahko ugibaš pri vsaki znamki, s tem da še vedno verjetno Honda ni nazadovala proti ostalim, zdaj ali je enaka kvaliteta kot pred 20.leti pa nima niti smisla razpredati)

Prav v tem ti govorim, dvigujejo garancijo v letih in ne prevoženih kilometrih. Če bi bili tako prepričani v svojo kvaliteto bi bila garancija podaljšana tudi v kilometrini in ne samo v letih. Ker so pa dvignili samo leta, so zajeli večji del kupcev, ker kot pravim povprečni slovenec prevozi 15k letno.

Tudi i-DTEC je deloval vsaj meni 288k kilometrov brez težav, prodal sem ga 2017. Še danes se vozi, ker ga ima fant iz sosednje vasi. Avto ima preko 330k kilometrvo ( baje še vedno prva kupla in vztrajnik). Sem pa jaz pri 280 dal ven DPF in pa EGR ventil, pa programiranje so naredili.
Največ sem pa prevozil ACCORD-om 2.0 letnik 1998, ki je imel ob prodaji 461k kilometrov. Menjal sem samo en homokinetični zgolob ali kako se je že reklo, popravilo je bilo pa takrat 100.000 tolarjev. Tudi je bil super avto.
Uporabniški avatar
Akul
Uporabnik

OdgovorNapisal/-a sportman333 » 20 nov 2022 21:02

Akul je napisal/-a:Tudi i-DTEC je deloval vsaj meni 288k kilometrov brez težav, prodal sem ga 2017. Še danes se vozi, ker ga ima fant iz sosednje vasi. Avto ima preko 330k kilometrvo ( baje še vedno prva kupla in vztrajnik). Sem pa jaz pri 280 dal ven DPF in pa EGR ventil, pa programiranje so naredili.
Največ sem pa prevozil ACCORD-om 2.0 letnik 1998, ki je imel ob prodaji 461k kilometrov. Menjal sem samo en homokinetični zgolob ali kako se je že reklo, popravilo je bilo pa takrat 100.000 tolarjev. Tudi je bil super avto.

:zakon: :rockon: , jap, takih avtov ni več, žal....
Prelude 2.0 '97 - EX
Uporabniški avatar
sportman333
Uporabnik

OdgovorNapisal/-a Hybrid » 23 nov 2022 14:52

Tole bo naredilo več kot 300k z manj problemi kot dizler.
Edino baterijo pa zna vmes pobrat.
Ena takale firma bo pa to popravila za jurja takrat ko bo treba:
https://ebatt.si/
Problem pa je, da je folk prej kupoval rabljene accorde za male pare, tole je pa 34k. In to je razred nižje...
Uporabniški avatar
Hybrid
Uporabnik

OdgovorNapisal/-a Akul » 25 nov 2022 08:59

Hybrid je napisal/-a:Tole bo naredilo več kot 300k z manj problemi kot dizler.
Edino baterijo pa zna vmes pobrat.
Ena takale firma bo pa to popravila za jurja takrat ko bo treba:
https://ebatt.si/
Problem pa je, da je folk prej kupoval rabljene accorde za male pare, tole je pa 34k. In to je razred nižje...

Dvomim da je CIVIC razred nižje od starega accorda. Od novega ki ga pri nas ni verjetno, ampak s starim sta pa z rabo ob rami.

Batarije so pa tako tako. Če bi na voljo samo original pa mogoče še en neoriginal, ni pričakovati da bo zelo poceni. Če bi pa 20 firm delalo baterije, potem bi si ceno zbijali. Tako pa dvomim.

CRV hibrid je na trgu 2 leti, cena batarije je še vedno 11k plus delo!!
Uporabniški avatar
Akul
Uporabnik

OdgovorNapisal/-a sportman333 » 25 nov 2022 14:52

Akul je napisal/-a:Dvomim da je CIVIC razred nižje od starega accorda. Od novega ki ga pri nas ni verjetno, ampak s starim sta pa z rabo ob rami.

se bi kar strinjal, kar sem jaz v tistih 50km kar sem jih prevozil z Civicom, če primerjam s svojim Accordom, je vožnja enako udobna in zelo dobra, predvsem, kot sem rekel, sem bil zadovoljen s sedeži. Glede na vse pripomočke in vse ostalo pa je Civic seveda bistveno na višjem rangu kot pa tehnično/tehnološko 14.let star Accord :), ki je imel vmes samo face-lift vizualni popravek, kakšnih elekt.pripomočkov pa ne....tako da....to je bolj primerjanje hruš in jabolk :D :lol: , tudi zvočna zatesnjenost se mi zdi v Civic-u boljša kot pri Accordu, tako da....(kot paket, motor, oprema, vožnja, udobje, se mi zdi Civic zelo dober, seveda pa ima vsak svoje poglede in preference, ter kriterije :yes: ).
Prelude 2.0 '97 - EX
Uporabniški avatar
sportman333
Uporabnik

OdgovorNapisal/-a Hybrid » 25 nov 2022 23:21

https://automobiles.honda.com/accord-sedan
Mogoce nisem dovolj jasno napisal.... V zda je bencinar accord ceneje kot pri nas civic. In civic je se vedno nizji razred. ne vem ,akaj je o tem potrebna debata. Lahko pa ga.seveda pri.erjamo z letnikom 87.
Nekaterim se pa itak ne da ni pojasniti in se mi tudi ne da vec. Zaradi mene ce das 87 jurjev za aaa baterijo. :kaj:
Uporabniški avatar
Hybrid
Uporabnik

Prejšnja

Vrni se na Splošno

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost