facebook

Honda forum

Forum ljubiteljev vozil znamke Honda

Honda nakup info

Splošne informacije, mnenja, izkušnje in podobno na temo Honda.

Moderator: Blue Angels

Honda nakup info

OdgovorNapisal/-a 1108 » 02 jul 2021 19:50

Pozdravljeni!

Honda Accord je Honda ki mi je ze dlje casa vsec.

Zadnje case malce vec raziskujem o avtomobilskih znamkah, ker nameravam zamenjati avto, seveda je Honda v ozjem izboru

Ker pa so raziskave in porocila bolj tako tako, se obracam na vas...

Torej razmisljam o nakupu omenjenega avta in me zanima kaj moram vedeti v kolikor se odlocim za nakup ... + In - Honde...
Avto se po nekih lestvicah zanesljivosti vedno pojavlja v samem vrhu, kar je tudi ena od stvari ki me privlaci. Vem da se zanesljivost odraza predvsem z tem kako je lastnik za avto skrbel, pa vendar.

Torej ce mi lahko kdo pomaga

Servisi Honde: kaksna je cena recimo pri osnovnem malem servisu , ali pa recimo pri kaksnem klasicnem popravilu, npr, zavorni diski itdd...

Stroski vzdrzevanja..itd

S cim bi nekoga prepricali v nakup Honde?

Prilagam se link avta ki me kar zanima..tako za orientacijo

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id ... 20Elegance

Hvala lepa vnaprej

LEP Pozdrav! :)
Uporabniški avatar
1108
Uporabnik

Re: Honda nakup info

OdgovorNapisal/-a sportman333 » 02 jul 2021 22:20

S tem avtom / motorjem ne boš imel težav, če ima 136k km kot piše in je bil kakorkoli normalno vzdrževan, normalno vožen....jaz imam isti motor samo let.2015, servise delam na cca.12.500 oz.15.000km...redni servis je cca.200-250eur oz.bi moral bolj točno gledati...v glavnem tankaš in voziš :zakon: ....edina za moje pojme pomankljivost in še to če primerjaš sedaj z sodobnimi turbo motorji je pač to da je to klasičen atmosferc/vtec in hude športnosti ni, je pa zanesljivost, tako da...v celoti gledano zame zelo dober family avto. Če so na 120k km redno zamenjali diske, uredili nastavitev ventilov, potem kakih hudih stroškov v naslednjih 100k km menjave nimaš...diski/ploščice pa odvisno kaj montiraš :yes:, ostalo je pa potrošni material.
Accord Tourer 2.0 R20 Lifestyle '15
Accord SportPlus 2.2i CTDI '08 - EX
Prelude 2.0 '97 - EX
Uporabniški avatar
sportman333
Uporabnik

OdgovorNapisal/-a jozoK » 06 jul 2021 11:16

sportman333 je napisal/-a:S tem avtom / motorjem ne boš imel težav, če ima 136k km kot piše in je bil kakorkoli normalno vzdrževan, normalno vožen....jaz imam isti motor samo let.2015, servise delam na cca.12.500 oz.15.000km...redni servis je cca.200-250eur oz.bi moral bolj točno gledati...v glavnem tankaš in voziš :zakon: ....edina za moje pojme pomankljivost pokerstars in še to če primerjaš sedaj z sodobnimi turbo motorji je pač to da je to klasičen atmosferc/vtec in hude športnosti ni, je pa zanesljivost, tako da...v celoti gledano zame zelo dober family avto. Če so na 120k km redno zamenjali diske, uredili nastavitev ventilov, potem kakih hudih stroškov v naslednjih 100k km menjave nimaš...diski/ploščice pa odvisno kaj montiraš :yes:, ostalo je pa potrošni material.

Se popolnoma strinjam. Tudi js imam ta model in nobenih problemov.
Uporabniški avatar
jozoK
Uporabnik

OdgovorNapisal/-a mura » 18 jul 2021 17:22

Pozdrav.
Postal sem lastnik Honde civic 2.2i-ctdi letnik 2009.Nisva se še dobro spoznala z mojo hondico, toda vsak dan mi je vse več pri srcu. Lepo izgleda, lepo teče,itd. Prevoženih je 331000 km.
Nekaj vprašanj imam, ki mi bodo pomagali, da se še bolj spoznava in sicer:
1. Na koliko km se menja motorno olje in katero?
2. Olje v menjalniku (manualni) na koliko in katero?
3. Ali je res ločena zavorna tekočina za zavore in sklopko?
4. Kako preverim delovanje alarma, ki ga sicer ima?
5. Zasledil sem, da se ventilator (propeler) zavrti-ugasne, zavrti ugasne... preden se motor segreje in kazalec temperature nikoli ne pride na sredino. A je to kaj narobe ali je normalno?
6. Zaslon za radio in ostale informacije ne dela kakor bi moral. Pol črka manjaka. Kaj jan naredim?
7. In za konec, nasploh kakšno je to avto. A sem ga fulal, ker sem se odločil prav za to hondo?
Hvala za odgovore.
Uporabniški avatar
mura
Uporabnik

OdgovorNapisal/-a BlackGuard » 18 jul 2021 19:33

Točko 6. ti lahko uporabnik Devil s tega foruma reši. Enako se je tudi meni zgodilo, znana napaka teh avtov.
'08 milano red FK2
Uporabniški avatar
BlackGuard
Uporabnik

Vrni se na Splošno

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost